Головна » Казки народів світу

ВОВК І СЕМЕРО КОЗЕНЯТ

Німецька народна казка

Була собі на світі стара коза. Мала вона семеро маленьких козенят і любила їх так, як тільки може любити рідна мати. От якось надумала вона піти в ліс травички нарвати, діток нагодувати.

Покликала їх усіх та й каже:

- Дітоньки мої любі, я йду в ліс, а ви тут добре замкніться, вовка в хату не пускайте, бо як улізе, то всіх вас із кісточками поїсть. Цей душогубець ким завгодно прикинутись може, але ви його зразу впізнаєте: у нього товстий голос і чорні лапи.

Козенята загукали:

- Матусю, йди, не бійся за нас, ми будемо стерегтися!

Мемекнула стара і пішла собі спокійно до лісу. [111]

А незабаром хтось постукав у двері до козенят та й гукнув:

- Гей, дітки, відчиніть, ваша матуся прийшла, вам гостинців принесла!

Але козенята почули товстий голос і здогадалися, що то вовк.

- Не відчинимо, не відчинимо,- закричали вони,- ти не наша матуся! В неї голос тоне ... Читати далі »

Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 706 | Додав: uthitel | Дата: 22.10.2014 | Коментарі (0)

СПІВУЧА ЛИПКА

Лужицька народна казка

Жили собі чоловік і жінка, і була в них донечка. Та не дійшла вона ще й літ, як померла мати.

Прийшла якось дівчинка до своєї хрещеної, а та їй і каже: нехай, мовляв, твій батько зо мною одружиться.

- Я тебе дуже любитиму, щовечора буду тобі ніжки мити молоком!

От батько і взяв її за жінку. Першого вечора вона й справді помила своїй пасербиці ніжки молоком, а другого вже ні. На тому воно й стало.

З часом з'явилося у дівчинки чотири сестрички. Перша мала одне око, друга - двоє, третя - троє, а четверта - четверо.

Пасербиця робила в матері всю хатню роботу, [98] ще й худобу пасла. Жене, бувало, пасти, то мачуха дасть їй окраєць черствого хліба й шматочок сухого сиру та й годі. Та все одно виросла з неї така гарна дівка, свіжа та рум'яна - куди там тим сестрам!

Мачуха спокою не мала - все хотіла довідатись, чого це її пасербиця така гарна. От послала вона свою дочку Одноочку ... Читати далі »

Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 653 | Додав: uthitel | Дата: 22.10.2014 | Коментарі (0)

ТРИ ПОМАРАНЧІ

Італійська народна казка

Жили собі колись давно король та королева. Мали вони палац, мали королівство й багато підданців. Тільки не мали король з королевою дітей. От якось король і каже:

- Якби в нас народився син, то я поставив би на площі перед палацом водограй, з якого сім років поспіль била б не вода, а солодкий мандариновий сік.

- А я наказала б поставити поряд з вашим другий водограй,- мовила королева,- і з нього бив би не сік, а запашна оливкова олія. Сім років приходили б до нього жінки з глеками й благословляли б мого сина.

Невдовзі у короля з королевою справді народився гарненький хлопчик. Щасливі батько з матір'ю виконали свою обіцянку, і на площі перед палацом забили два водограї. Першого року вони били соком та олією вище від палацової вежі. Другого вже трохи нижче, третього - ще нижче. Одне слово, що вищий ставав королівський син, то нижче били водограї.

Наприкінці сьомого року обидва водограї вже зо ... Читати далі »

Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 556 | Додав: uthitel | Дата: 22.10.2014 | Коментарі (0)

ДАРУНКИ ФЕЇ КРЕНСЬКОГО ОЗЕРА

Італійська народна казка

У далеких Ніольських горах, де так рідко йдуть дощі, де каміння від спеки розсипається на порох, а земля тужавів і став неначе кремінь, [71] тулились до схилів убогі хати невеличкого села. Люди в ньому, хоч і багато працювали, та жили убого. Якби вони так тяжко працювали десь у долині, то вже напевно мали б неабиякі статки. А все ж таки навіть ця неродюча земля якось годувала їх.

Аж ось у Ніольських горах випав тяжкий рік. За ціле літо так і не було жодного дощу. В селі почався голод. Найбільше терпів від голоду один старий селянин, що мав велику родину з дванадцяти синів і ані мішка борошна в коморі.

От якось скликав він синів своїх та й каже:

- Гірко мені розлучатися з вами, сини мої, але ще гірше дивитись, як ви знемагаєте від голоду. Ідіть собі поміж люди шукати щастя десь в інших краях.

- Гаразд, ми підемо,- відповіли одинадцять синів,- тільки нехай найменший наш брат Франч ... Читати далі »

Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 407 | Додав: uthitel | Дата: 01.10.2014 | Коментарі (0)

БІЛИЙ КІТ

Ірландська народна казка

Давно-давно, коли ще світ був молодий, в одній далекій долині стояв великий мурований замок, а навколо замку росла густа пуща. Дерева там були височенні і ніколи не скидали листя. У тому замку жив велетень на ім'я Тренкос, тобто «Дужий у Ногах»,- такий запеклий і жорстокий войовник, що на всі околишні землі наганяв жах. [50]

Одного дня забаглося йому піти війною на сусіднього володаря, короля Злив. Він підступно напав на нього, самого короля забив, а його дочку, королівну Медб, забрав у полон.

Повернувшись до свого замку, велетень поселив королівну в розкішних покоях, надарував їй барвистих шовкових одінь і приставив до неї сотню карликів у червоних та зелених каптанчиках, щоб услуговували їй в усьому. І були там умільці-арфісти, що грали на арфах з ранку до вечора, і співаки, що співали мелодійних пісень. А ще подарував велетень королівні для забави цілий кошик коштовних самоцвітів - вони відбива ... Читати далі »

Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 741 | Додав: uthitel | Дата: 01.10.2014 | Коментарі (0)

БІДАР І ВОДЯНИК

Болгарська народна казка

В одному селі жив старий дід. Він був дуже бідний, нічогісінько не мав. Помер і залишив своєму синові один лиш кужіль. Син узяв той кужіль і подався на заробітки. Дорогою в нього порвалися мотузки на постолах. Він вийняв кужіль і почав шукати мотузку. Та помалу дістався до великої річки. Вона була широка, як море. Як його перевезтися?

Став чоловік на березі й сушить собі голову, не знає, що робити. Поки отак думав, з води вигулькнуло бісеня. [40]

- Що ти робиш?

- Мотузку сукаю!

- Навіщо вона тобі?

- Річку зв'язати!

- А нащо тобі її в'язати?

- Щоб додому віднести!

Бісеня пірнуло у воду й побігло до свого батька - водяника.

- Тату, якийсь чоловік там на березі сукає мотузку, щоб зв'язати річку й віднести її до себе додому!

- Це, напевно, якийсь страшний ворог! Де ж ми житимемо? Я без ноги, то біжи ти поміряйся з ним силою. Переможеш й ... Читати далі »

Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 387 | Додав: uthitel | Дата: 01.10.2014 | Коментарі (0)

 

КЕНТЕН І МУХА

Бельгійська народна казка

У славному місті Лувені жив собі парубок Кентен. Його батько був ковалем, тож змалечку навчав хлопця ковальського ремесла.

Коли Кентен змужнів, то й сам став до горнила. Невдовзі з ковальчука виріс у вправного [34] майстра, чиї підкови, шпаги та інші речі часом були справжнім витвором мистецтва. Батько, дивлячись на спритні рухи сина, радів і потай мріяв, що зможе спокійно дожити віку.

А син день при дні працював біля горнила великої печі. Він став м'язистим, дужим, засмаглим. Здавалося, полум'я та ковальське ремесло зачарували його.

Щовечора після важкої праці Кентен відпочивав на кам'яній лаві біля кузні. Вечірня прохолода лагідно огортала його натруджене і обпалене жаром тіло.

Молодому ковалеві цікаво було дивитися на карети з вельможними панами, що проїздили мимо, на безтурботних студентів та гарненьких панночок, котрі поверталися з міста додому ... Читати далі »

Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 407 | Додав: uthitel | Дата: 30.09.2014 | Коментарі (0)

ЧЕТВЕРО БРАТІВ-СИРІТ

Баскська народна казка

Зосталося сиротами четверо братів. Усе, що батько залишив їм перед смертю - це одна хлібина. Довелося йти на заробітки. От пішли вони, доходять до роздоріжжя та й кажуть: «Поділимо начетверо хлібину й розійдемося на чотири сторони. Але через сім років цього самого дня, о другій годині, зустріч на цьому ж місці».

І брати розійшлися в різні кінці.

Першому братові зустрівся звіздар.

От звіздар і питав:

- Куди ти йдеш, хлопче? [31]

- Нас було четверо братів, а батько перед смертю залишив одну хлібину, от ми й розійшлися на заробітки.

- Я звіздар, і, якщо тобі подобається моє ремесло, я годуватиму тебе.

- Еге ж, подобається.

Так хлопець залишився із звіздарем. Другому братові зустрівся кравець. От кравець і питає:

- Куди ти йдеш, дитино?

- Нас четверо братів, а батько й мати померли, і я йду на заробітки.

- Я дам тобі хліб і н ... Читати далі »

Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 377 | Додав: uthitel | Дата: 30.09.2014 | Коментарі (0)

ДЖОАН І КРИВИЙ ГУСОПАС Англійська народна казка Колись давно жив один старий лорд. Мешкав він у розкішному замку на березі моря, але почувався дуже самотнім, бо не мав жодної близької людини. У залах і в покоях не чути було молодих голосів, не лунав веселий сміх. Годинами ходив старий лорд по вимощеній кам'яними плитами галереї або сидів біля вікна й дивився на похмуре море. Була у нього маленька онука, але він ні разу не бачив її. Лорд не злюбив дівчинку від дня її народження, бо в той день померла її мати, улюблена лордова донька. Батько дівчинки був у королівському війську, пішов у далекий заморський похід і там загинув. Тож вона росла без батьків. Гірка була її доля, але їй довелося б зазнати куди гіршої, якби не стара няня. Вона забрала Джоан - так звали дівчинку - до себе і годувала недоїдками з господаревого столу, а вдягала у всяке дрантя. Лордові слуги погано поводилися з дівчинкою - адже їхній пан не любив її! Вони кривдили її і прозвали голодранкою. Джоан цілими днями ... Читати далі »
Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 383 | Додав: uthitel | Дата: 29.09.2014 | Коментарі (0)


Діва місяця   На морському узбережжі розпочиналася весна. Зарості бамбука вкрилися ніжною зеленню, а у вишневому цвіті заплуталися сонячні промені. Раптом нізвідкіль долинули ледь чутні звуки, що нагадували то шум води, то шепіт вітру, а то плин хмар.
Несподівано на березі з’явилася діва місяця в накидці з блискучо-білого пір’я. Співаючи небесну пісню, красуня милувалася морем. Навколо неї пурхали пташки, які намагалися пригорнутися до дівчини. Але вона не зважала на пернатих, а рішуче зняла накидку, почепила на сосну та зайшла у воду. А за мить море сховало дівчину.
Опівдні рибалка, на ім’я Гай-Руко, під сосною присів пообідати. Несподівано він побачив сліпучо-білі шати.
– Напевне, це дарунок богів! – ... Читати далі »
Категорія: Казки народів світу | Переглядів: 355 | Додав: uthitel | Дата: 10.08.2014 | Коментарі (0)

1 2 3 4 »