Головна » Статті » Педагогіка для батьків » Педагогічні поради

Як організувати навчання своїх дітей в умовах карантину

Не поспішайте!

Такий жорстко структурований підхід, характерний для звичайного режиму живого навчання в традиційних школах, часто схожий на контроль натовпу, ніж на оптимізацію навчання в абсолютно інших умовах.

Раптовий перехід на повністю домашнє навчання може відкрити прекрасну можливість організувати справжнє, глибоке, індивідуальне навчання, яке фактично неможливо в умовах класно-урочної системи. Таке навчання є більш самостійним, більш ігровим, більш узгодженим з індивідуальними особливостями дітей. І якщо батьки будуть враховувати ці обставини, їм буде набагато легше керувати навчанням своїх дітей
.

ВЧИТЕЛЯМ

Зрозуміло, вчителі повинні бути більш гнучкими, враховувати в своїх рекомендаціях індивідуальні особливості учнів. Добре б розіслати не тільки і не стільки жорсткі інструкції, які регламентують віддалене навчання дітей із суворими санкціями за невихід в ефір. Набагато корисніше було б рекомендувати батькам на які теми звернути увагу. Де їх дитина відстає, як ліквідувати ці прогалини.

    Не вводьте віддалене навчання в жорсткі регламентовані рамки!

Надання учням деякого вибору в порівнянні з їх навчанням в школі створює внутрішню мотивацію, незалежність і творчість. Учні можуть зайнятися дослідженням реальних проблем, які їх цікавлять, шукати свої шляхи вирішення, будувати моделі або писати творчі роботи, які розширюють їх можливості.

Школа і кожен окремий вчитель повинні встановити не жорсткий регламент, а свого роду рамкові умови, що дають велику свободу учням і орієнтують їх на досягнення стратегічної мети.

Безумовно, треба враховувати конкретні обставини. Виходячи з них вибудовувати стратегію віддаленого навчання. Аж до відправки звичайних листів звичайною поштою батькам з детальними рекомендаціями. Використовувати SMS-повідомлення, якщо є стільниковий зв'язок. Але не залишати дітей і їх батьків один на один з виниклими проблемами.

 

Батькам

 

У свою чергу, вдома батьки можуть дозволити своїм дітям набагато більше гнучкості у виборі тем для вивчення, книг для читання і способів використання свого часу.

Звільнені від строгих вимог навчального плану, де занадто багато уваги приділяється тестуванню і дотримання стандартів, батьки можуть організувати більш глибоке вивчення навчальних предметів, звернути особливу увагу на формування навичок критичного мислення. Відхід від жорстких планів дасть можливість не тільки заглибитися у вивчення предмета, а й краще розглянути практичне застосування отриманих знань, що часто пов'язано з вивченням суміжних тем на межі кількох наук.

Домашні експерименти

 

Добре організована дидактична гра для дітей часто перетворюється в наукове відкриття. Падіння іграшок з висоти, стискання кухонної губки або обертання металевої кульки по колу можуть стати важливими складовими при вивченні законів фізики.

 

Придумуйте такі ігри, шукайте їх на освітніх каналах YouTube. Грайте з речами, які завжди вдома доступні: шапки, шарфи, ковдри, картонні коробки і багато іншого. Ставте наукові експерименти зі звичайними побутовими предметами. Ваші старші діти можуть очолити виконання експерименту, а потім записувати свої висновки в лабораторному звіті.

 

Природа - це джерело наукових досліджень. Учні можуть провести час на задньому дворі або в парку і обговорити те, що вони бачать: круговорот води в природі, екосистеми і харчові ланцюги. Збирайте польові квіти і досліджуйте їх назви. Створіть свій щоденник спостережень за птахами або за погодою.

ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Знайдіть книги з історії або літератури, які ваші діти можуть вивчити. Багато бібліотек зробили цифрові каталоги безкоштовними під час кризи.

Після того, як діти закінчать читання або перегляд мультфільму, запропонуйте їм створити ляльковий спектакль, плакат або ілюстровану книгу, узагальнюючи те, про що вони дізналися.

Крім цього діти могли б створити відеофільми або слайд-шоу. Головне, постійно підтримуйте в дітях ролі творців, дослідників і навіть скептиків, які мають вирішальне значення для розвитку навичок критичного мислення. Дивіться історичні або документальні фільми зі своїми дітьми і обговорюйте те, що відбувається під час і після перегляду.

Не думайте, що ви їх відволікаєте під час перегляду. Специфіка дітей полягає в тому, що їх увага швидко переключається. Ставлячи швидкі питання або лаконічно коментуючи те, що відбувається на екрані, ви утримуєте увагу дітей.

Після закінчення перегляду дізнайтеся їх
ню думку про те, що вони побачили, вкажіть на історичні неточності або помилки, зверніть увагу на подібності або відмінності в різних джерелах. Спонукаєте дитину знайти джерела, які підтверджують або спростовують концепцію творців того чи іншого фільму.

ОВОЛОДІННЯ МАТЕМАТИКОЮ

В математиці, як і в інших предметах, є можливість організувати вправи в домашніх умовах. Практикуйте відповідно до віку дітей підрахунок або підтвердження математичних фактів реальними об'єктами, такими як кнопки, скріпки або монети.

Кулінарія - це ще один відмінний спосіб навчити реальної математики. Засвоєння того, як виглядають «півтори чашки» борошна або ложка солі, закладає основу для вивчення мір ваги та об'єму. Практикуйте множення і ділення, розділяючи відомий рецепт навпіл або, навпаки, збільшуючи всі інгредієнти вдвічі.

Настільні ігри пропонують ще одну можливість попрактикуватися в математиці, підраховуючи виграні гроші або переміщаючи фішку на певну кількість кроків.

ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ ТА ЛІТЕРАТУРИ

 

Заохочуйте дітей до читання, дозволяючи їм самим вибирати книги. Читання буде більш ефективнішим, якщо ви не будете визначати обов'язкову кількість книг і сторінок для читання. Краще ввести в традицію сім'ї виділений час для читання, а потім обговорити те, що ви прочитали. Якщо ваша дитина сама вибрала книгу, значить вона їй з якихось причин цікава. Просто говорити з дітьми, часом про що завгодно - вельми корисно. Для читання можна обрати розділи даного сайту:

Бібліотека школяра та Читаємо казки, фарбуємо, майструємо.

 

Зайняті повсякденною роботою, ви часто не помічаєте, як ваші діти змінюються, що вони стають цікавими співрозмовниками. І ви дивуєтеся їхньою логікою мислення, здоровим і іноді оригінальним незашореним судженням.

 

Щодня навчання - акт аналізу інформації для зміцнення наявних концепцій в певній предметній області. Для того, щоб діти домоглися результатів в довгостроковій перспективі, щоденне навчання не повинно бути складним. Обговорення того, що ваші діти зробили за день, може допомогти зміцнити нові знання. На забувайте щодня підводити ненав'язливі підсумки.

 

Якщо ваша дитина вчиться в початковій школі, обов'язково познайомтеся з інструкціями, які дають вам вчителі або ви самі знайшли в Інтернеті. Організуйте за цими рекомендаціями невеликі 15-хвилинні щоденні уроки.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО І МУЗИКА

 

Образотворче мистецтво покращує роботу мозку і самопочуття, а музика, на думку фахівців, покращує пам'ять і вербальний інтелект. Всі види мистецтва сприяють розвитку рухових навичок, творчості та вирішення пізнавальних проблем. Заохочуйте дітей малювати, ліпити, готувати вироби з підручних матеріалів. Матеріали повинні бути складними. Для основи підійдуть будь-якого роду палички, зубочистки, папір, ножиці і картонні коробки. Цього цілком може бути достатньо.

 

Музика є ще однією ключовою областю для вивчення мистецтва в домашніх умовах. Вивчіть нові пісні або придумайте свої власні. Перетворіть предмети домашнього вжитку в музичні інструменти. Поділіться своїми улюбленими альбомами для уроку з історії музики.

 

Для дітей, які грають на музичних інструментах, роздрукуйте ноти  улюблених популярних пісень. Ознайомте їх з музичними творами, які є національним і світовим надбанням. Якщо у вас збереглися запилені, старі інструменти в коморі, організуйте сімейний оркестр. Організуйте музичний супровід домашніх вистав, лялькових вистав, слайд-шоу, ігор або танців.

 

 При прибиранні пограйтеся: «Зараз прийде злий чаклун, який дуже ненавидить брудні підлоги. Якщо ми не приберемо до його приходу, він нас перетворить на камені! »

 

Старші діти часто мотивовані робити домашню роботу, якщо ви регулярно залучаєте їх в цей процес. Проведіть сімейне збори, щоб перерахувати всі домашні справи, які необхідно виконувати щодня, і мозковий штурм, як ви будете вирішувати їх разом. Розподіліть обов'язки.

ЗВАЖТЕ ВСІ МОЖЛИВОСТІ

 

Не відчувайте себе зобов'язаними виконувати навчальні завдання з кожного предмета кожен день. Діти можуть провести цілий день, займаючись одним або двома видами діяльності.

 

Автентичне навчання відбувається в реальних, значимих контекстах. Поки діти рухаються, творять або грають, вони вчаться.

Категорія: Педагогічні поради | Додав: uthitel (26.03.2020)
Переглядів: 1415 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: