Головна » Статті » Педагогіка для батьків » Педагогічні поради

Стреси учнів, що заважають навчанню. З якими факторами потрібно рахуватися?

stressed-school-child-805x503-678x381

Ми відправляємо наших дітей в школу, щоб вони могли, перш за все, отримати освіту. Однак багато з того, що відбувається в школі і класі, не має нічого спільного з навчанням. Школа - це певна модель нашого суспільства. Вона дає учням дуже цінні уроки: навчитися знаходити спільну мову з різними типами однолітків, пристосовуватися до несприятливих обставин і соціального оточення. Однак виникають стреси, що можуть підірвати саме бажання дитини відвідувати школу і вчитися. Ось найпоширеніші учнівські стреси, на які необхідно звернути увагу.

1. Залякування

Чим більше ученьвідрізняється від інших, тим більше ризик того, що він є об'єктом для знущань. Як дорослі, ми розуміємо, що багато якостей учня, за які він страждає і стає «хлопчиком для биття» в прямому і переносному сенсі, часто є якостями або тимчасовими або тими, які роблять його згодом успішним, щасливим, добре влаштованим в дорослому житті.

Мій однокласник, який всі шкільні роки страждав зайвою вагою, служив об'єктом глузувань, після школи перетворився на стрункого красеня. До сих пір згадує з гіркотою образливі і жорстокі репліки і навіть бійки. Крім мене з іншими однокласниками так і не підтримує контактів, хоча бажання зблизитися з ним у багатьох було.

72

Для учнів, які відчувають знущання, школа часто перетворюється в безвихідну тюрму. Замість того, щоб дивитися вперед, користуватися радістю пізнання, кожен день учень відчуває страх. Він зосереджується не на навчанні, а на тому, як уникнути своїх мучителів, як не привертати увагу до себе. Він рідше бере участь в класному і шкільному життю. Батьки раптом помічають, що їхня дитина все частіше хворіє, причому із задоволенням залишається вдома. Тобто те, що ми називаємо психосоматикою.

2. вплив однолітків

Це є повсюдним, неминучим явищем. Учень не хоче відстати від однолітків у всьому, навіть якщо ці вчинки вплинуть на його здоров'я, успішність, ставлення дорослих, в тому числі вчителів. Колективні втечі з уроків, порушення шкільних правил, перші затяжки сигаретним димом на задньому дворі школи, перший стакан алкогольного зілля, перша, здавалося, невинна наркотична таблетка.

288

Від прагнення відповідати і бути частиною "натовпу", учень включається в бездумну гонку, чим же все-таки відзначитися перед однолітками і завоювати їхню популярність. Це велика соціальна драма. Соціальний аспект школи небезпечно відволікає. Багато учнів настільки втягнуті в цей процес, що забувають, чому вони йдуть в школу в першу чергу. Вони зосереджуються не тільки на пристосуванні, а й на спробах виділитися.

Вони отримують популярність в школі по поверхневим характеристикам: за «крутий» смартфон, за свій екстравагантний вигляд, за свої витівки, які підривають авторитет вчителя, заважають нормальному життю школи.

Тим часом, дослідження вказують на негативні ефекти для учнів від їх погоні за дешевою популярністю в школі. Вони проявляються відразу ж після закінчення школи, на початку дорослішання. Такі «круті», популярні учні відчувають надалі великий психологічний стрес. Вони раптом виявляють, що ця дута популярність не потрібна в новому соціальному оточенні. Навпаки, часто навіть шкодить.

3. дратівливі чинники

Ви звернули увагу, що деякі учні, щоб зосередитися на навчальному завданні, закривають руками вуха. Це називається фоновим шумом. Іншим такий шум абсолютно не заважає. Шум, метушня в коридорі також дратує деяких дітей.

444181

Вони часто бояться вийти в коридор. Або намагаються притиснутися до стіни, щоб не бути зачепленим. Такі фонові шуми, дратівливі чинники неминучі. Для деяких учнів перебування в такому середовищі є значною проблемою.

4. соціальні взаємини

Кожен учень або учениця, які відвідують школу, в якийсь момент відчувають стрес у відносинах з іншими однолітками. Одні закохуються і хочуть взаємності. Або просто відчувають симпатії до когось, хочуть подружитися. Вони відчувають стрес від сварок і розставань зі своїм другом або подругою.

school-18112017-1200-630

Для деяких учнів це є особистою і часто затяжною драмою, особливо якщо об'єкт його (або її) жадання, прихильності знаходиться в їхньому класі. І це, безумовно, позначається на навчанні.

5. Безпека

І останнє, але, звичайно, не менш важливе: занепокоєння про те, що школа є потенційним об'єктом надзвичайної події. Те, що раніше було неймовірно, тепер стає поширеним явищем. Будь-яка надзвичайна подія, як правило, стає об'єктом багаторазового обговорення в ЗМІ, в ток-шоу і новинних хроніках. Цей негатив домінує.

Суспільству нав'язується, що школа є об'єктом підвищеного ризику.

Багато учнів і їх батьків упевнені, що ходити в школу небезпечно. Цей страх перед насильством в школі може бути всепоглинаючим.

sistema-bezopasnosti-i-sukd-shkola-perco-s-20-v-shkole-nomer-9-vladivostok

І батьки, віддаючи дітей в школу, на одне з перших місць при виборі, ставлять питання про організацію безпеки в установі.

Що Можуть Зробити вчителя і Батьки?

Спілкування, спілкування, і ще раз спілкування!

Перш за все, батьки повинні щодня цікавитися, як їхні діти провели час в школі. Зверніть увагу, як реагують діти на ваші питання. Ви добре знаєте своїх дітей, тому швидко відчуєте фальш у відповіді або те, що ваша дитина щось не договорює.

Регулярно перевіряйте шкільний щоденник. Якщо ви стурбовані, що змінилися поведінкою або поганим настроєм, поговоріть з учителем або класним керівником.

Шкільні стреси можуть підірвати освіту вашої дитини або що ще гірше, його здоров'я.

Якщо ваша дитина перебуває у стресовому стані в школі, поставтеся до цього серйозно!

Нинішній стан нашої освіти, на жаль, змушує вчителя, навіть класного керівника, менше звертати увагу на життя класу і кожного учня окремо. Ворох паперової звітності часто забирає можливість педагога просто поговорити з учнем «по душах», вчасно відреагувати на зміни обстановки в класі.

ranneye-obucheniye-inostrannomu-yazyku-02

Якщо учень довірився вам, цінуєте це! І ні в якому разі не розгубіть цю довіру.

 

Категорія: Педагогічні поради | Додав: uthitel (07.12.2018)
Переглядів: 391 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: